SEO optimizācijas pakalpojuma sastāvdaļas

SEO Tehniskais Audits

Atšķirībā no daudzām SEO aģentūrām MMN iekļauj SEO auditu ikmēneša SEO pakalpojumā. Mūsu pārliecība – nepietiek ar vienreizēju auditu sadarbības sākumā, tam jābūt nepārtrauktam procesam. 

Kas ir SEO audits?

SEO audits ir mājaslapas padziļināta analīze, kuras rezultātā tiek fiksētas dažādas kļūdas jeb problēmas, kas kavē mājaslapas optimizācijas procesu. Paralēli kļūdu atrašanai SEO audits parādīs arī iespējas, kas vēl nav izmantotas, lai paceltos augstāk Google meklētāja rezultātos. Analīze pamatā tiek veikta ar SEO rīku palīdzību, bet padziļinātas izpētes un datu analīzes rezultātā manuāli tiek konstatētas dažādas problēmas, ko SEO rīki nespēj identificēt. SEO audits ir MMN aģentūras ikmēneša SEO pakalpojuma sastāvdaļa.

Tehniskie faktori

Domēna vispārējie, drošības un autoritātes faktori, URL pāradresācijas, mājaslapas lietojamības aspekti, skripti, kods u.c.

Mājaslapas saturs

Mājaslapas "naudas" saturs (kategorijas, produktu lapas, "obligātās" lapas), papildus saturs (blogs, jaunumi), multimediju saturs

SEO tegi

Title un Description tegi ir viens no svarīgākajiem faktoriem, ar ko Google iespējams norādīt lapas atbilstību

Mājaslapas ātrums

Visi faktori, kas ietekmē mājaslapas ātrdarbību un lietojamību kopumā kopš 2021.gada ir kļuvuši īpaši nozīmīgi

Iekšējās saites

Ar iekšējām saitēm ir iespējams Google meklētājam papildus norādīt lapu "svarīgumu" un kontekstu

Ārējās saites

Joprojām viens no svarīgākajiem SEO faktoriem - jo vairāk kvalitatīvu saišu uz mājaslapu, jo vērtīgāka tā ir

Google SEO Optimizācijas Komandas Vadītājs
Aigars Armanovs

Aigars Armanovs

Aigars Armanovs pats ar Google SEO Optimizāciju sācis nodarboties tālajā 2008.gadā, kad sācis veidot dažādus privātus interneta projektus. 

Vēlāk pievienojies jaunizveidotai digitālā mārketinga aģentūrai Infinitum 8, kas laika gaitā kļuva par vadošo SEO pakalpojumu aģentūru Latvijā.

Aigars Armanovs bija viens no pirmajiem speciālistiem Latvijā, kas realizēja SEO Google pakalpojumu arī lieliem Latvijas uzņēmumiem, kā TET (tobrīd Lattelecom), dažādi finanšu uzņēmumi, tais skaitā bankas, e-komercijas milzis, 220.lv un citi. 

Tas bija laikā, kad daudzi uzņēmumi SEO optimizācijas spēkam neticēja. Šodien tikai retais nesaprot Google optimizācijas iespējas. 

Jebkurš Google optimizācijas klients ir stingrā Aigara virsuzraudzībā, ar lielu daļu no klientiem Aigars komunicē personīgi, vadot projektus.

Mājaslapas drošības faktori

Domēna drošības sertifikāts, korektas mājaslapas pāradresācijas (http un https), canonical tega pielietojums šobrīd ir kritiski svarīgi faktori mājaslapas SEO audita procesā

Google robota pārmeklēšanas faktori

XML sitemap kārtība, robots.txt fails, URL garums, noindex un nofollow tegu pielietojums, canonical tegs. Šīm pamatlietām bieži vien netiek pievērsta pienācīga uzmanība. 

Dubultā satura faktori

Sevišķi aktuāli šīs problēmas ir liela izmēra, e-komercijas projektiem – dubultais saturs, vairāki canonical tegi, identiskas lapas ar dažādām URL versijām (filtri, sistēmas automātiski ģenerētas URL versijas u.c.)

HTTP statusa faktori

SEO audita ietvaros pārbaudam arī http satusa faktorus – 3XX, 4XX un 5XX http satusu kodus, iespējamās kļūdas tajos, iekšējās un ārējās saites uz 3XX, 4XX un 5XX

SEO Title tega faktori

Title tegs ir pirmais faktors, pēc kā Google meklētājs vērtē lapas kontekstu. Tam ir jābūt, tas nedrīkst atkārtoties citās lapās, nedrīkst būt pārāk garš vai īss. 

SEO Description tega faktori

Description tegam nav izšķiroša nozīme pēc kā Google vērtē konkrētās lapas atbilstību atslēgvārdiem, tomēr tas ir papildus saturs lapas sākumā, un papildus iespēja pārliecināt apmeklētāju uzklikšķināt uz konkrēto rezultātu.

Tekstuālā konteksta faktori

Tekstuālā konteksta faktoru blokam MMN pievērš īpašu uzmanību. Detalizēti pārbaudam saturu – vārdu skaits lapā, H1 un H2 tegu pielietojums. Parasti šo faktoru labojumi sniedz lielāko tūlītējo atdevi SEO rezultātos.

Pāradresācijas faktori

Dažādu darbību rezultātā mājaslapā var rasties haoss ar pāradresācijām – to nav vispār, kur tās būtu nepieciešamas vai arī to ir par daudz un tas rada problēmas Google robotam korektā lapu nolasīšanā. Tāpat svarīgs ir pāradresāciju veidu pielietojums.

Iekšējo saišu faktori

Iekšējās saites ir lielisks veids, ar kā palīdzību var kontrolēt mājaslapas satura svaru starp lapām, parādīt Google meklētājam satura kontekstu un iekšēji optimizēt lapu Google meklētājam ar mazāk “nozīmīga” satura palīdzību

Lokalizācijas faktori

Sevišķi svarīgs šis SEO audita bloks ir mājaslapām, kas piedāvā produktu vai pakalpojumu vairākās lokācijās/valodās. Attiecīgi mājaslapā jābūt sakārtotiem tādiem lokalizācijas aspektiem kā hreflang pielietojums.

SEO Pakalpojumi Jau Ir Sniegti:

Google Optimizācija [SEO Pakalpojumi] Cenas

350 EUR/mēn.

 • neliels un/vai jauns bizness
 • līdz 25 atslēgvārdi
 • pilnvērtīgs SEO pakalpojums ar detalizētām ikmēneša atskaitēm

500 EUR/mēn.

 • lokāls bizness ar ambīcijām uz TOP rezultātiem
 • nelielas vai jaunas e-komercijas lapas
 • līdz 50 atslēgvārdi

1000 EUR/mēn.

 • liels lokāls vai starptautisks bizness
 • e-komercijas lapas
 • līdz 100 atslēgvārdi

Vienojamies

 • komplicēti risinājumi
 • vairākas mājaslapas
 • vairākas valodas/valstis
 • PBN tīkli
Scroll to Top
Scroll to Top