Google reklāmu nākotne – Performance Max kampaņas

Google savā Google Ads Youtube kanālā publicējis semināru “Google Partners Academy on Air: Modern Search”, kurā ieskicē virzienu, kurā attīstās Google Ads kā reklāmas kanāls. Vēl joprojām daudzi mārketinga speciālisti strādā ar manuāliem kampaņu uzstādījumiem, tādējādi panākot daudz labāku kampaņu kontroli. Taču arvien vairāk Google izceļ automatizāciju un tā saucamo “gudro likmju” (smart bidding) priekšrocības.

Mūsu pašu pieredze liecina, ka dažreiz gudrās kampaņas nostrādā daudz labāk par manuālām, bet tajā pašā laikā ar manuāliem uzstādījumiem esam panākuši daudz labāku rezultātu vidēja lieluma reklāmas kampaņai tepat Latvijā (mēneša budžets ap 5000 EUR). Nomainot kampaņu no Smart uz manuālo, būtiski uzlabojās konversijas rādītājs un samazinājās klikšķa cena.

Trīs Vaļi

Google savu redzējumu balsta uz attēlā redzamiem trīs vaļiem:

  • gudrās likmes (smart bidding)
  • plašie atslēgvārdi (broad match)
  • pielāgotās meklētāja reklāmas (responsive search ads)

Principā tas nozīmē iedot daudz lielāku vaļu Google algoritmam, lai tas pats atrod auditoriju un piepilda kampaņas mērķus. Manuālā režīmā nav ierasts reklamēties uz plašiem atslēgvārdiem (broad match), ja vien nav mērķi “iet uz pilnu banku”, iegūt jaunas/neapgūtas auditorijas, strādāt uz zīmola atpazīstamību.

Google Ads vakar, šodien un rīt

Google šobrīd tā arī pozicionē Google Ads reklāmas platformu – strādāt ar manuāliem uzstādījumiem, pašam kontrolēt likmes, atslēgvārdus ir vakardiena. Šodien jāuzticas vairāk algoritmam, bet rīt mēs nonāksim līdz Performance Max kampaņām, kas jau centīsies aizpildīt pilnu mārketinga ciklu no zīmola atpazīstamības līdz pārdošanai, izmantojot visus pieejamos Google mediju kanālus. Mākslīgais intelekts pats izdomās, ko, kam, kur un cik bieži rādīt reklāmas kampaņā, iedodiet tikai tam resursus – promo materiālus, tekstus, mājaslapas saites, produktu katalogu “fīdu” utt.

Zemāk redzamā attēlā Google uzskatāmi parāda “broad match” pieejas atslēgvārdu atlasē priekšrocības – vidēji par 25% vairāk konversiju tCPA kampaņām un 15% lielāka vērtība Target ROAS kampaņām.

Te arī detalizētāks video par Performance Max kampaņām, kas šobrīd atrodas testa režimā un nav arī vēl pieejamas visiem reklāmas kontiem visās valstīs.

Nobeigumā mūsu kā digitālā mārketinga aģentūras ieteikums – vadīties pēc situācijas, eksperimentēt, būt elastīgiem. Ne vienmēr gudrās kampaņas būs vislabākais risinājums, bet arvien biežāk tās tomēr izkonkurē manuālo pieeju. Kā apgalvo Google, jau 80% speciālistu strādā ar automatizētiem risinājumiem. Protams, jaunās paaudzes speciālisti ir ienākuši industrijā, kur priekšā jau bija automatizācija tās pirmsākumos.

Cilvēks, kurš sācis mācīties vadīt auto ar automātisko ātrumkārbu, vēlāk ar grūtībām varēs braukt ar auto, kurš aprīkots ar manuālo ātrumkārbu. Profesionālis ar manuālo ātrumkārbu noteikti tiks galā labāk. Tomēr automātiskās ātrumkārbas paliek arvien labākas. Tas pats arī ar Google manuāliem un automātiskiem risinājumiem.

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Scroll to Top
Scroll to Top