Tūlītēja WordPress satura indeksācija Google meklētājā

Pēdējā laikā mājaslapu īpašnieki saskaras ar šķietami mūsdienās neticamu SEO problēmu – ātru jauna satura indeksāciju Google meklētājā. Tas ir, mājaslapā tiek izveidots jauns saturs (jauna produkta lapa, bloga raksts, jaunums), taču tas ilgi netiek indeksēts un neparādās Google meklētājā. Līdz ar to rodas saistītās problēmas – vēlāka satura parādīšanās Google palēlina mājaslapas apmeklētāju izaugsmi, nenotiek attīstība iekšējo saišu struktūrā u.c. WordPress mājaslapu īpašniekiem tagad ir lielisks risinājums, kā šo problēmu viegli apiet.

Satura indeksācija

Satura indeksācijas nozīmi nevar pārvērtēt – ja jauno saturu Google indeksē, tas parādas Google, ja neindeksē, neparādas. Tik vienkārši ar visām no tā izrietošām sekām, kas detalizētāk nav jāskaidro. Līdz ar to tas ir vitāli svarīgs SEO optimizācijas faktors.

Kas ietekmē mājaslapas satura indeksācijas ātrumu:

  • mājaslapas satura kvalitāte (saites saturā, tā apjoms, struktūra)
  • dubultais saturs
  • navigācijas problēmas (saturs nav strukturizēts un nav ātri atrodams)
  • signālu trūkums uz saturu
  • citi iemesli, arī tehniski

Pie tam ar šo problēmu var saskarties ne tikai mazu lapu īpašnieki, kā to varētu sākumā padomāt – arī milzīgu lapu īpašnieki ir pamanījuši, ka ne visu saturu Google indeksē uzreiz. Vēl pastāv viedoklis, ka laikam ejot, internets kļūst tik ļoti apjomīgs, ka Google arvien biežāk izvēlēsies neindeksēt jaunu saturu, ja tas neatbildīs noteiktiem kritērijiem. Tāpēc, nākotnē skatoties, jādomā par arvien kvalitatīvāku un oriģinālāku saturu.

WordPress risinājums – RankMath spraudnis

Tā kā liela daļa mājaslapu veidotas uz WordPress CMS bāzes, tad šoreiz apskatīsim konkrētu risinājumu, kas palīdzēs saturu Google meklētājā indeksēt zibenīgi. Ņemot vērā Latvijas reālijas, ka daudzās industrijās ir zema konkurence, ir liela iespēja, ka šis saturs pēc vairākiem atslēgvārdiem nonāks vadošās Google pozīcijās.

WordPress spraudņu sadaļā jāatrod spraudnis Instant Indexing for Google

Nenobīstieties no vairākām sliktām atsauksmēm spraudņa lapā – tās vairāk ir tehniskas problēmas, ar ko saskārušies nepieredzējuši lietotāji. Pēc mūsu pašu pieredzes, spraudnis nekādas ne tehniskas, ne lapas drošības problēmas nerada un to droši var izmantot.

Darbība notiek caur Google indeksa API, tātad spraudnis jāsavieno ar savu Google API kontu. Pati Google rekomendē izmantot indeksācijas API darba sludinājumu un Live strīmu projektiem, bet reāli tas palīdz arī jebkuras citas industrijas mājaslapām.

Izmantojot šo spraudni:

  • jaunais saturs tiks indeksēts ātrāk
  • ir lielas izredzes atrasties augstāk par konkurentiem meklētājā
  • nav jātērē resursi, lai pārbaudītu indeksēto saturu
  • ātrāki rezultāti un mērķu sasniegšana
  • kas svarīgi, spraudnis ir bezmaksas

Soli pa solim pamācība, lai instalētu un noregulētu spraudni, pieejama šeit. Zemāk var redzēt video pamācību.

Kā jau minēts iepriekš, lai spraudnis darbotos, to būs nepieciešams savienot ar Google Cloud Platform. Tāpat obligāti nepieciešams Google Search Console konts, kur arī tiks veikta indeksācija. Bet detalizēti viss norādīts augstāk minētās pamācībās.

Rezultātā mēs redzam, ka ziņu, lapu sadaļā parādās jauna iespēja – dažādos veidos manuāli indeksēt jauno saturu.

Tāpat spraudņa uzstādījumos var noregulēt arī automātisku jaunā satura indeksāciju.

Eksperiments ar šo bloga rakstu

Uzreiz pēc raksta publicēšanas tas arī tika indeksēts Google meklētājā.

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Scroll to Top
Scroll to Top