5 biežāk pieļautās kļūdas saistībā ar Google reklāmu

Daudzu gadu darbā interneta marketinga sfērā, precīzāk darbojoties ar Google reklāmu jeb Google Ads, ir nācies pieredzēt dažādas situācijas. Šoreiz stāsts ne tik daudz par tehniskas dabas situācijām, bet vairāk par problēmām un situācijām, kas rodas tieši klienta pusē.

Google Ads nav burvju nūjiņa

Viena no izplatītākajām situācijām ir tas, ka uzņēmējs ieslēdzot Google reklāmu sagaida tūlītēju rezultātu. Google Ads ir visātrākais veids kā iegūt apmeklējumu uz jūsu mājaslapu, bet vienmēr ir jāatceras viens fakts – Google reklāma atvedīs potenciālo klientu pie jums, bet tālāk tad pašam produktam/pakalpojumam ir jāpārdod sevi. Jo precīzāk un pareizāk izveidotas Google Ads kampaņas, jo kvalitatīvāks apmeklētājs, bet pašu pārdošanas procesu tas īsti neietekmēs. Ne vienmēr arī produkts vai pakalpojums ir tādā stadijā, kad to patērētājs meklē un vēlas nopirkt, ļoti bieži ir situācijas, kad pirms pašām pārdošanas reklāmas kampaņām vispirms daudz efektīvāk ir veikt dažāda tipa informatīvās kampaņas, kas iepazīstina publiku ar produktu/pakalpojumu un tādējādi audzē pieprasījumu pēc tā.

Produkta atbilstība

Katram produktam vai pakalpojumam ir savs ideālais mārketinga kanāls vai to kombinācija. Diemžēl ir laiku pa laikam situācijas, kad man kā Google Ads speciālistam ir jāatsaka potenciālajam klientam, jo gluži vienkārši Google Ads konkrētajam produktam nebūs tas labākais kanāls. Saprotiet pareizi – Google Ads var un vajag izmantot, bet tas netiks izmantots kā pārdošanas kanāls, bet gan kā atbalsts un infromatīvais kanāls. Uzņēmējam ir jāizprot savs produkts, precīzāk, tā gala patērētājs. Visgrūtāk Google Ads ir izmantot B2B (business to business) produktiem un pakalpojumiem. Pirms marketinga aktivitāšu plānošanas šis faktors noteikti ir jāņem vērā, lai neizveidojas situācijas, kad tiek ieguldītas milzīgas summas reklāmā, bet pēc tam klients ir vīlies rezultātos. 

Iepakojumam ir nozīme

Jums var būt pats labākais produkts pasaulē, bet ja tas ir nevīžīgi iesaiņots, tad produktu plauktā tas nepievērsīs pircēju uzmanību un tie paies tam garām. Tieši tā pat strādā produktu vai pakalpojumu pārdošana interneta vidē. Ienākot jūsu mājalapā cilvēkam ir viegli jāatrod vajadzīgais produkts, tā iegādāšanās procesam ir jābūt vienkāršam un drošam. Informācijai, kas ir izvietota mājaslapā par jūsu produktu/pakalpojumu ir jābūt viegli atrodamai un uztveramai. Jo labāk būsiet atstrādājuši šajā fāzē, jo labākus pārdošanas rezultātus jūs iegūsiet.

Budžetēšana

Pat tad, ja nu gadījumā esat miljonāri, tad jebkuru mārketinga aktivitāti ir rūpīgi jāplāno un vēlams likt kampaņām pārdomātus budžetus. Bieži novērota kļūda ir tas, ka klients grib vienlaicīgi visu reizē, lai gan kopējais pieejamais budžets ir ierobežots. Tad iznāk situācijas, kad tiek ieguldīts laiks un darbs kampaņu veidošanā un beigās ir 10 kampaņas, kurai katrai dienas budžets ir 2 EUR. Gaidīt no šādām kampaņām rezultātu ir, es atvainojos, kā čurāt jūrā un gaidīt, kad celsies ūdens līmenis. Daudz efektīvāk ir precīzāk dalīt budžetus attbilstoši vēlamajiem mērķiem un analizējot rezultātus veikt korekcijas. Silti iesaku pirmajā marketinga aktivitāšu mēnesī strādāt ar strikti noteiktu budžetu, lai iegūtu pirmos datus pret kuriem varēsim mērīt tālākos sasniegumus, maksimāli nesāpīgi maciņam.

Gaidīt no šādām kampaņām rezultātu ir, es atvainojos, kā čurāt jūrā un gaidīt, kad celsies ūdens līmenis.

Rezultātu mērīšana

Nepateikšu neko baigi jaunu, bet katram eiro, kuru ieguldat reklāmās, būtu jānes kaut kas atpakaļ. Tāpēc rezultātu izsekošana ir ļoti svarīga un ļaus jums saprast, kuras mārketinga aktivitātes ir rentablas un kuras nē. Jā, protams, ir situācijas, kur ir tehniski ļoti grūti vai pat neiespējami izsekot līdzi tam, vai Google Ads reklāmas dod kādu taustāmu labumu. Ir bijuši gadījumi, kad cilvēki šādos brīžos visu sāk mērīt sajūtās – ‘’man liekas, ka tagad ir labāki rezultāti, nekā pagājušajā mēnesī’’. Diemžēl šāda tipa atbildes vēl joprojām saņemu diezgan bieži un tā ir kļūda.

Jebkurā gadījumā, uzmanīgi padomājot, var izdomāt dažādus veidus kā mērīt reklāmu ‘’atdevi’’. Piemēram, ar Google Ads jūs reklamējat savu fizisko veikalu un mājaslapā pirkumus izdarīt nevar. Ko darīt šadā gadījumā? Sāciet domāt par vēlamajiem rezultātiem – vairāk veikala apmeklētāju un pirkumu. Tātad šajā gadījumā var meklēt tehniskos risinājumus, kas skaitīs veikala apmeklētājus un otrs variants protams analizēt ieņēmumus. Salīdziniet abus rādītājus ar laika periodiem, kad Google Ads reklāmu neizmantojāt un diezgan ātri jau iegūsiet datus par to vai un cik efektīvas ir jūsu mārketinga aktivitātes.

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Scroll to Top
Scroll to Top