Cilvēks vai robots? Kas labāk?

pexels-photo-6153354-6153354.jpg

Tie, kas ir nedaudz saskārušies ar Google Ads, zina to, ka eksistē dažādas reklāmas maksas likmju sistēmas, ko var izmantot kampaņās. Jau vismaz gadus 10 nozares speciālisti savā starpā diskutē par to, kas tad īsti strādā labāk un, kas būtu ‘’pareizākais’’ risinājums. Es šobrīd esmu nonācis pie slēdziena, ka nav viens ‘’pareizais’’ risinājums, vismaz manā skatījumā.

Kas ir automātiskā likme?

Ļoti vienkaršojot – formāts, kurā mēs kā lietotāji ļaujam Google pašam noteikt likmju apmērus, balstoties uz dažādiem nosacījumiem vai mērķiem. Te gan arī ir jāpiebilst, ka vienmēr var noteikt maksimālās likmes apmēru, kādu mēs atļautu Google tērēt. Šobrīd pasaulē ļoti strauji attīstās mākslīgās inteliģences (AI) industrija. AI risinājumi arvien biežāk tiek izmantoti ikdienā un, loģiski, ka arī arvien vairāk mārketingā.

Kas ir manuālā likme?

Atkal visu vienkāršosim – tas ir formāts, kurā mēs paši nosakām konkrētas maksimālās likmes, kuras esam gatavi maksāt par vienu klikšķi. Tas nenozīmē, ka visu klikšķu cenas būs identiskas, jo pašā pamatā klikšķa cena ir atkarīga no vairākiem faktoriem, tostarp arī konkurences līmeņa.

Bet, kas tad īsti ir labāk?

Te nebūs viena konkrēta atbilde. Varu runāt tikai no sava skatupunkta, kas ir balstīts uz 15+ gadu pieredzi. Ja man šo jautājumu uzdotu gadus 7 atpakaļ, tad es teiktu, ka vienozīmīgi manuālās likmes ir vienīgais pareizais risinājumu. Šodien ikdienas darbos es vienlaicīgi izmantoju gan manuālās likmes, gan automātiskos risnājumus. Šeit viss ir atkarīgs no mērķiem, kurus gribu sasniegt.

Kad izmantot automātiskās likmes

Automātiskās likmes balstās uz datiem – jo vairāk datu, jo vairāk informācijas ir AI un likmes ir precīzākākas un tiek sasniegti labāki rezultāti. Manā skatījumā automātiskās likmes ļoti labi strādā kampaņās, kas ir balstītas uz konversijām vai to vērtību un kur konversiju apjoms ir pietiekoši liels. Ja kampaņas ģenerē pāris konversijas nedēļā, tad, kā to parāda pieredze, automātiskās likmes reizēm mēdz būt visai neefektīvas. Tai pašā laikā esmu redzējis situācijas, kad nomainot kampaņu iestatījumus no manuālajām likmēm uz automātiskām, kampaņu rentabilitāte jūtami uzlabojas.

Kā ar manuālajām likmēm?

Ir situācijas, kad manuālās likmes ir efektīvākais risinājums. Kad konkrēti? Nu te jau būs tomēr nepieciešama pieredze un spēja analizēt datus. Piemēram, manuprāt, manuālās likmes strādā labāk augstas konkurences situācijās, kad mēs zinām, kādas ir minimālās un maksimālās likmes konkrētajā nozarē. Tad, pareizi nosakot manuālās likmes, mēs varam pat mēģināt ievietot reklāmu rentablākajā reklāmu pozīcijā. Atgādinājums – ne vienmēr reklāma 1. Google rezultātu pozīcijā ir pats labākais risnājumus. Teikšu pat vēl vairāk, tas pat biežāk ir ne tas rentablākais risinājums. Manuālās likmes arī labāk var strādāt kampaņās, kas nav balstītas uz konversijām, bet, piemēram, uz klikšku skaitu. Jā, arī tādas situācijas vēl ir sastopamas.

Tad tomēr automātiskās vai manuālās likmes?

Es šeit atbildēšu ļoti filozfiski – marketingā un Google Ads specifiski viss vienmēr balstās uz rezultātiem un to analīzi. Ideālā gadījumā ir jānotestē visas iespējas. Pat speciālists ar milzīgu pieredzi nekad nebūs spējīgs uztaisīt kampaņu, kas būs 100% nooptimizēta uz tās startu. Jo vairāk datus iegūsiet, jo lielāka sapratne veidosies par kampaņas rezultātiem un veidiem, kā tos optimizēt. Mans ieteikums – sāciet ar manuālu likmi, veiciet testus zināmā laika periodā (14-30 dienas), pēc tam pamainiet iestatījumus uz automātiskajām likmēm un atkal veiciet testus. Salīdzinam iegūtos datus un mēģinam saprast, kurš likmju veids konkrētai kampaņai vai projektam ir piemērotākais. Nav pareizi vai nepareizi risinājumi, ir jāmāk atrast pats efektīvākais risinājums. 

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Scroll to Top
Scroll to Top