Google, reklāma un MI

Pēdējā laikā arvien vairāk iznāk aizvadīt sarunas ar cilvēkiem par AI jeb latviešu valodā “mākslīgo intelektu” (MI). Biežāk šīs sarunas ir ar kolēģiem un saistībā ar reklāmas nišu, kas gan ir loģiski, jo 15 gadus jau esmu daļa no online marketinga nišas. Tāpēc šis raksts būs ne tik daudz tehniskas dabas, bet gan vairāk tādas kā pārdomas par un ap MI un tā lomu digitālajā mārketingā.

Mākslīgā intelekta laikmets

Šobrīd vienozīmīgi varam teikt, ka MI ir ļoti straujā attīstības fāzē. Mākslīgā intelekta iespējas paliek arvien fantastiskākas un zināmā mērā jau sasniedz tādu līmeni, kādu mēs iztēlojamies skatoties 80 – 90. gadu Holivudas filmas. No tekstu rakstīšanas līdz pat video saturam, MI iespējas liekas teju neierobežotas. Domāju, ka pilnīgi droši var teikt, ka tuvāko 5 gadu laikā šī attīstība tikai turpināsies.

MI un Google reklāma

Loģiski ka, Google kā tehnoloģiju uzņēmums arī mākslīgā intelekta iespējas nav palaiduši garām un strādā pie tā, lai integrētu MI risinājumus savos produktos. Man personīgi vieslielākā saistība ir tieši ar Google Ads platformu un arī tur mākslīgais intelekts tiek izmantots. Šobrīd mākslīgais intelekts tiek visvairāk izmantots kampaņu optimizācijā, kas ir paredzēts tam, lai atvieglotu reklāmas kampaņu apkalpošanu un optimizāciju un padarītu Google Ads pieejamāku publikai. Un tiešām ir jāsaka, ka ir bijuši gadījumi manā pieredzē, kad kampaņas, kas ir balstītas uz MI risinājumiem, parādīja lieliskus rezultātus, bet taisnības labad ir jāpasaka, ka ir redzēti arī ne tie labākie rezultāti. Jebkurā gadījumā domāju, ka ilgtermiņā MI ir neatņemama Google Ads sastāvdaļa un nākotnē mums ar to ir jārēķinas.

Mīnusi

ai radītais saturs

Jā, manā skatījumā mākslīgajam intelektam ir arī mīnusi. Nesen man viens draugs jautāja, cik daudz es izmantoju MI iespējas savā ikdienas darbā? Teikšu godīgi, man bija vajadzīgas vairākas dienas, lai pareizi noformulētu savu atbildi. Vienkāršojot es varēju atbildēt – jā es izmantoju MI iespējas katru dienu, jo vadu reklāmas kontus, kuros ir kampaņas, kas izmanto MI risinājumus. Bet es zināju, ka viņa jautājuma konteksts bija nedaudz savādāks. Mana atbilde tad bija, ka es izmantoju to minimāli.

Es neizmantoju MI, lai tas manā vietā rakstītu reklāmu tekstus. Jā, tas iespējas būtu ātrāk un ērtāk, bet man personīgi nepatīk šie MI radītie teksti. Jā, tehniski tie ir pareizi, lai gan latviešu valoda ir interesanta un joprojām reizēm redzami visādi brīnumi, bet lasot MI veidotos tekstus, mani nepamet sajūta, ka tos ir rakstījis robots. Es pat veicu eksperimentu, kur man kolēģis atsūtīja vairākus rakstus, no kuriem daļa bija veidoti izmantojot mākslīgo intelektu un ko lai saku, man personīgi bija diezgan viegli saprast, kurus rakstījis cilvēks un kurus MI. Man gan gadus 20 nav bijusi saistība ar izglītības iestādēm, bet nezin kā MI ir ietekmējis sacerējumus un referātus?

Pārdomas

Es neesmu tik konservatīvs, ka es nebūtu spējīgs atzīt mākslīgā intelekta iespējas. Bet dotajā mirklī es neesmu arī tā superfans. Es zinu to, ka Google reklāmas es joprojām turpināšu dzejot pats, arī veidojot rakstus, to neizmantošu, bet kampaņu optimizācijās es to izmantošu, pie nosacījuma, kas tas man dod to rezultātu, kādu vēlos sasniegt. Mākslīgais intelekts kļūs par mūsu ikdienas sastāvdaļu, bez variantiem, vai tas ir slikti vai labi, to parādīs tikai laiks.

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Scroll to Top
Scroll to Top