Konkurentu zīmolu izmantošana Google reklāmā

Katram produktam vai pakalpojumam eksistē konkurējoši produkti un pakalpojumi, ja vien Jūsu produkts vai pakalpojums nav kaut kas tik jauns un unikāls, kam gluži vienkārši vēl nav konkurenti, bet agri vai vēlu tie parādīsies. Var meklēt iespējas kā cīnīties ar konkurentiem, bet manuprāt daudz produktīvāk ir izmantot tos savā labā, vismaz censties to darīt.

Google Ads un konkurenti

Konkrētā situācijā es runāšu par konkurentu izmantošanu Google reklāmā Latvijas kontekstā. Ir valstis, kur šī situācija var nedaudz atšķirties, bet šajā gadījumā tas nav mums aktuāli. Tātad pirmais un droši vien arī svarīgākais jautājums – vai es drīkstu izmantot sava konkurenta zīmola vārdu savu reklāmu stratēģijā? Vienkārša atbilde ir – jā, bet ar zināmiem ierobežojumiem. Pēc definīcijas konkurentu zīmolus var izmantot kā atslēgas vārdus savās kampaņās, kas nozīmē, kad kāds lietotājs ievada Google meklētājā Jūsu konkurenta atslēgas vārdu, tad var parādīties Jūsu reklāma. 

Vai drīkst izmantot konkurenta zīmolu reklāmas tekstā?

“Drīkst” vai “nedrīkst” šeit nav īsti pareizā atbilde, šeit piemērotāk būtu teikt – kā ir labāk darīt. Ir jāatceras, ka Google ļoti nepatīk lietotāju maldināšana un, ja Jūs reklāmas tekstos liksiet sava konkurenta nosaukumu, tad tā savā veidā ir patērētāju maldināšna un ilgtermiņā tas var nepatikt ne Google, ne Jūs potenciālajiem klientiem. Tāpēc mans ieteikums ir nekad necensties maldināt savu mērķa auditoriju un, jau plānojot reklāmas, veidot tās maksimāli caurspīdīgas.

Konkurentu izmantošanas jēga

Ok, reklāmas tekstos konkurentu neizmantot. Bet tad daļa no lasītājiem varētu uzdot jautājumu – kāpēc tad vispār izmantot konkurentu zīmolus? Šeit atbilde ir reizē gan vienkārša, gan sarežģīta. Piemēram, Jūs esat izveidojis savu uzņēmumu, teiksim skaistumkopšanas salonu un gribat sākt rekamēties internetā, lai piesaistītu jaunus klientus. Viens variants ir sākt veidot kampaņas ar tiem pakalpojumu atslēgas vārdiem, kādi ir pieejami Jūsu salonā, bet otrs variants ir paskatīties uz tuvākajā apkaimē jau esošajiem skaistumkopšanas saloniem un izmantot to nosaukumus kā savus atslēgas vārdus.

Google Ads reklāmas

Kāpēc? Jo ir 100% zināms, tas, ka ja cilvēks meklē kādu no Jūsu konkurentiem, tad viņš jau apzināti meklē tieši to produktu, kāds ir pieejams arī Jūsu salonā. Šādā veidā šim cilvēkam var piedāvāt izskatīt Jūsu salonu kā alternatīvu, jo noteikti būs cilvēki, kas gribēs pārliecināties vai nevar atrast labāku, lētāku, efektīvāku pakalpojumu. Tālāk tad Jūsu reklāmai un mājaslapai ir jāpiesaista potenciālā klienta uzmanība un jāpārliecina to izmēģināt tieši Jūsu salonu.

Kampaņu efektivitāte

Šādas ‘’konkurentu kampaņas’’ var būt ļoti efektīvas attiecībā uz piegādātā apmeklējuma kvalitāti, bet ir jārēķinās, ka šis kampaņas nebūs tās lētākās, jo kā parāda ilggadējā pieredze, vidējā klikška cena uz konkurentu atslēgas vārdiem ir visnotaļ augsta, jo ļoti bieži paši konkurenti arī aizsargā savu zīmolu, par šo opciju pastāstīšu citā rakstā. Tāpēc šeit ļoti liela nozīme būs rezultātu izsekošanai un datu analīzei. Ir jāseko līdzi kampaņu rentabilitātei un to kopējam pienesumam. Bieži vien šo stratēģiju izmanto jaunu produktu ievešanai tirgū, kur jau eksistē konkurence un kampaņas izmanto tikai noteiktu laika posmu produkta strarta fāzē. Šeit atkal ķeršos pie vecās mantras – sekojiet līdzi rādītājiem, testējiet rezultātus ar un bez konkurentu kampaņām, lai loģiski varētu pieņemt lēmumu par to vai konkrētajā brīdī konkurentu kampaņas ir vai nav efektīvas.

Noslēgumā ko varu vēl ieteikt – izmantojiet kampaņas, bet sekojiet līdzi to rezultātiem. Tas var būt efektīvs ierocis pareizās rokās. Katrs gadījums ir indivuduāls, plānot var daudz un dikti, bet tikai reāli pamēģinot šādas kampaņas, Jūs varēsiet saprast vai Jūsu gadījumā tās var būt arī rentablas.

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Scroll to Top
Scroll to Top