“Noderīgā Satura” Google atjauninājums!

Google 18.augustā nākusi klajā ar paziņojumu, ka šonedēļ tiks ieviests jauns algoritma atjauninājums, kas sauksies “Noderīgā Satura” (angliski – “Helpful Content”) atjauninājums. Tas tiks vērsts pret to saturu, kas radīts primāri meklētājam nevis mājaslapas apmeklētājam un būtiski ietekmēs SEO optimizāciju.

Kas jāņem vērā satura radītājiem?

K;a saka Google, augstāk tiks novērtēts saturs, kas tiek radīts cilvēkiem, kas ir noderīgs un zemāk tas saturs, kas radīts ar mērķi iepatikties meklētāja robotam, nerūpējoties par tā noderīgumu cilvēkiem. Principā tas tiek formulēts zem tēzes – ja cilvēks neiegūst mājaslapā to, ko gaidījis, tad tas nav “noderīgs saturs”.

Google atsaucas jau uz iepriekš sludinātām tēzēm, kas ir kvalitatīvs saturs. Ja iepriekš tam vairāk vai mazāk bija rekomendējošs raksturs, tad tagad tas iegūst īpašu nozīmi daudzu satura radītāju acīs.

Augstas kvalitātes satura vadlīnijās, kas publicētas jau 2011.gadā, Google iesaka sekojoši notestēt saturu:

 • vai apmeklētājs uzticēsies konkrētam rakstam mājaslapā
 • vai raksta autors ir eksperts, industrijā atzīts cilvēks
 • vai mājaslapā nav daudz ļoti līdzīga satura par vienu un to pašu, tikai ar atšķirīgās frāzēm un atslēgvārdiem
 • vai cilvēks būtu drošs atstāt savus kartes datus šajā mājaslapā
 • vai saturā nav stilistiskas, gramatiskas vai faktu kļūdas
 • vai mājaslapas saturs ir par patiesi noderīgām tēmām vai arī mājaslapas tendējas uz atslēgvārdiem, kas varētu būt meklēti Google
 • vai saturs ir oriģināls
 • vai saturs iedod jebkādu pievienoto vērtību, salīdzinājumā ar citu saturu, kas atrodams meklētājā
 • vai mājaslapa ir autoritatīva
 • u.c.

Savukārt kopējās mājaslapas kvalitātes vadlīnijās saistībā ar saturu publicēti sekojoši ieteikumi:

 • izvairīties no automātiski veidota satura
 • neveidot neoriģinālu saturu
 • nezagt saturu
 • nepiepildīt lapas saturu ar kontekstam neatbilstošiem atslēgvārdiem

Skarbākais pārbaudījums varētu būt to mājaslapu īpašniekiem, kas aizrāvušies ar automātiski veidoto saturu. Lai arī mākslīgais intelekts satura radīšanā attīstās strauji, tas vēl nebūt nav tāds, kāds tagad noteikti patiks Google meklētājam. Noteikti AI satura rīki palīdzēs satura veidotājiem radīt labāku saturu, ģenerēt idejas, bet noteikti vēl kādu laiku neaizvietos oriģinālu, kvalitatīvu autora saturu.

Jaunais algoritma signāls

Līdz ar šo jauno “noderīga satura” atjauninājumu Google iepazīstina arī ar jaunu pilna/visas mājaslapas signālu. Meklētāja sistēma automātiski noteiks mājaslapas satura kvalitāti un vērtību apmeklētājiem. Attiecīgi mājaslapas, kurās nekvalitatīva satura īpatsvars būs pārāk augsts, Google meklētājā tiks pazeminātas atslēgvārdu pozīcijās.

Mājaslapām būs iespēja atgriezt savu reputāciju, novēršot nekvalitatīva satura problēmas un būs iespēja mājaslapu atgriezt augstās Google pozīcijās, taču, ja nekas netiks mainīts ilgtermiņā, tad šādas “atgriešanās” iespējas tiks samazinātas līdz minimumam.

Google uzsver, ka jaunais signāls darbosies kopā ar visiem pārējiem, līdzšinējiem signāliem un tāpēc joprojām augstās Google pozīcijās varēs nokļūt mājaslapas ar nenoderīgu saturu, ja citi signāli būs pietiekami spēcīgi un kompensēs kvalitatīva satura trūkumu.

Sākumā jaunais atjauninājums ietekmēs mājaslapas angļu valodā globāli, tālāk sekos lokāli atjauninājumi citās valodās. Teorētiski latviešu valodas mājaslapas uzreiz šis atjauninājums neietekmēs, taču jābūt gataviem, ka agrāk vai vēlāk atjauninājums stāsies spēkā arī latviešu valodā un kļūs par būtisku SEO optimizācijas faktoru arī mums.

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Scroll to Top
Scroll to Top