Google augusta beigās nāca klajā ar oficiālu paziņojumu, ka turpmāk mainīsies veids kā Google algoritms attēlos mājaslapu nosaukumus jeb tā saucamos Title tegus. Tā kā SEO optimizācijas procesā jau jau laika gala Title tegs ir viens no svarīgākajiem faktoriem, ar ko vispār tiek sākta mājaslapas sakārtošana, šis paziņojums izraisījis lielu rezonansi industrijā. Bet vai ir vērts satraukties?
Kā tika veidots lapas nosaukums līdz šim?
Ja mājaslapas administrators noteica lapas Title tegu, tad Google pamatā attēloja to Google meklētājā. Ja šis nosaukums mājaslapas vadības panelī nebija noteikts, tad Google izmantoja lapas nosaukumu, kas izveidots lapas izveides procesā pēc noklusējuma.
Vēlāk Google uzlaboja algoritmu un pielāgoja lapas nosaukumu frāzei, kuru Google meklētājā ievadīja apmeklētājs.
Tagad Google ir izveidijusi jaunu sistēmu, kā tiks attēlots lapas nosaukums, vairāk orientējoties uz to, ko reāli redz apmeklētājs mājaslapā. Visbiežāk ar to mēs saprotam nosaukumus, kas tiek lietoti lapas augšdaļā, t.i. H1 tegs.
Google šo izmaiņu pamato arī ar tādu argumentu, ka SEO optimizācijas nolūkos lapas Title tegi bieži vien tika izmantoti manipulatīvi – sabāžot tajā dažādus atslēgvārdus. Rezultātā reāli redzamais lapas nosaukums (visbiežāk H1 tegs) atšķīrās no tā, kas tika norādīts Title tegā. Protams, tas tiek darīts ar mērķi padarīt apmeklētājiem meklēšanas procesu vēl ērtāku, patīkamāku un kvalitatīvāku.
Papildus būtībā arī tiek atvieglots darbs lapu adminstratoriem, kuriem vairs nebūs jādomā par kaut kādiem Title tegiem – pietiks ar lapas nosaukumu, kas tiek attēlots lapas apmeklētājiem redzamā daļā.
Daudzi mājaslapu īpašnieki jau ir novērojuši, ka Google “patvaļīgi” maina lapas nosaukumus, neizmantojot Title tegu, bet gan to, kas redzams lapas saturā. Google apgalvo, ka joprojām prioritāri izmantos Title tegu, bet ar nosacījumu, ja vien tas būs atbilstošs lapas saturam un tiks veidots, ievērojot kopējas vadlīnijas.
Tātad, kas tad mums turpmāk ir jāievēro:
- Title tegi nedrīkst būt pārāk gari
- Title tegos nevajadzētu iekļaut dažādus simbolus
- nevajag censties ievietot Title tegā visus atslēgvārdus
Nobeigumā ieteikums pārbaud’īt savas lapas analītikas datus, vai ir mainījies apmeklētāju īpatsvars no Google Organic apmeklētāju plūsmas. Ja ir, tad ļoti iespējams, ka Google ir mainījuši Jūsu lapas nosaukumus. Solījums no Google puses ir, ka apmeklētāju īpatsvars pēc izmaiņām būs tikai augstāks, bet kā mēs jau esam pieredzējuši ne vienreiz vien, viss jaunais ne vienmēr ir labāks, tāpēc turiet roku uz pulsa.
MMN vadītājs Aigars mārketingā pirmo pieredzi guvis mārketinga speciālista amatā veikalu tīklā Drogas 2005.gadā. Vēlāk pievērsies privātiem interneta projektiem. 2011.gadā pievienojies nepilnu gadu vecam uzņēmumam Infinitum 8, attīstot to līdz tobrīd Latvijas vadošai digitālā mārketinga aģentūrai, kas piedāvā Google produktus.