Ko Izvēlēties – Savu E-veikalu vai Online Pārdošanas Platformu?

Uzņēmēju vidū šobrīd novērojama liela kustība e-veikalu veidošanā – tie, kas vēl nebija padomājuši par atrašanos e-vidē, tagad ar steigu cenšas šo labot. Arī normālos apstākļos bieži rodas jautājums, ko izvēlēties, veidot savu e-veikalu vai izvēlēties pārdot jau kādā no esošām tiešsaistes pārdošanas plaformām?

Kas tie par zvēriem?

Savs e-veikals ir uz sava zīmola domēna izveidota mājas lapas, e-veikals. Tas ir uzņēmuma īpašums, infrastruktūra, virtuāls veikals. Jāmaksā par mājas lapas uzturēšanu, serveri, domēnu, labojumu veikšanu, dizaina elementiem, saturu.

Savukārt tiešsaistes pārdošanas platformas gadījumā ir “tikai” jāizveido konts, jāpievieno produkti katalogā un var sākt tirgot. Platforma parasti ietur komisijas maksas par katru pārdoto produktu, var būt arī mēneša maksas, ieviešanas maksas, atkarībā no platformas.

Plusi un Mīnusi

KritērijsSavs E-veikalsTiešsaistes Pārdošanas Platforma
Ieviešanas ātrumsE-veikala izveide parasti aizņem vismaz 1-3 mēn.Iespējams sākt tirdzniecību 1-3 dienu laikā
Ieviešanas izmaksasVismaz 1000-2000 EUR un vairākSalīdzinoši nelielas
Ieviešanas sarežģītībaSarežģīts process, sadarbība ar vairākiem partneriemParasti viegli saprotams process
Auditorijas sasniegšanaPašam jādomā, kā sasniegt pircējuJāuzrunā jau esoši pircēji platformā
Pārdošanas processJāorganizē pārdošanas, piegādes process pilnā apjomāPlatformā vienoti standarti, par daudz ko padomāts
ZīmolsIr iespēja attīstīt zīmoluBieži vien pircēji nezina, no kā pērk produktu
MārketingsMaksimālas iespējas izmantot mārketinga iespējasIerobežotas iespējas, sevišķi atkārtoti uzrunāt pircēju
KontrolePilna kontrole pār biznesuPlatforma kontrolē biznesu

TOP e-veikalu platformas

Apskatīsim vadošos risinājumus abās frontēs. Sāksim ar gataviem e-veikalu risinājumiem, ar tādiem, kas specializējušies tieši uz e-komerciju. Šie risinājumi piedāvā pilna servisa pakalpojumu jebkuram, kurš vēlas uzsākt e-komerciju. Galā būs savs e-veikals nevis profils tiešsaistes platformā, bet uzbūvēts uz jau gataviem pamatiem un pieejams ar ikmēneša/gada maksu.

Shopify

Shopify

Šobrīd trendīgākais risinājums. Ļoti ērts un kopumā “baudāms” produkts, jo par visu ir padomāts, pieejams ļoti liels skaits ar dažādiem papildinājumiem, ko viegli integrēt mājaslapā.

Pilnīgi viss ir viegli saprotams un lietojams, kas padara šo produktu pievilcīgu iesācējiem e-komercijā. Izmaksas iepriecina arī mazos, vidējos tirgotājus. Lielākiem spēlētājiem ir pieejama arī ShopifyPlus versija.

Izmaksas:

 • Basic – 29 USD/mēn.
 • Shopify – 79 USD/mēn.
 • Advanced – 299 USD/mēn.

BigCommerce

bigcommerce

Vēl viens tirgus līderis, stipri vecāks, bet mūsu platuma grādos mazāk atpazīstams par Shopify – BigCommerce. Atšķirībā no Shopify, kas ir viegli lietojams iesācējiem, mazāk zinošiem tehniskās lietās, BigCommerce jau ir vairāk paredzēts profesionāļiem. Tieši tāpēc šīs platformas atpazīstamība plašās aprindās ir zemāka.

Tāpat kā Shopify, BigCommerce ir pieejams arī Enterprise risinājums, bet pamatlīmeņu piedāvājumi ir līdzīgi kā konkurentam.

Izmaksas:

 • Standard – 29.95 USD/mēn.
 • Plus – 79.95 USD/mēn.
 • Pro – 299.95 USD/mēn.

Magento

magento

Magento risinājums jau ir pāreja no gatavām platformām, kur jāmaksā ikmēneša maksas, uz atvērtā koda platformām. Magento piedāvā gan vienu, gan otru. Atvērtā koda risinājums ir bezmaksas, Enterprise risinājums ir cenu diapozonā 15 000 – 50 000 USD/gadā.

Atvērtā koda risinājums ir viens no populārākajiem e-komercijas risinājumiem pasaulē, jau gadiem ilgi iemantojot uzņēmēju uzticību. Lai gan dažādi spraudņi pieejami lielā apjomā, ar Magento būvēts veikals nebūs tik ātrs un lēts risinājums kā pie konkurentiem augstāk. Tomēr gala rezultātā var uzbūvēt ļoti jaudīgu e-veikalu.

Starp citiem līdzīgiem risinājumiem var minēt Squarespace, WIX, Volusion, Weebly, Selz, protams, ir vēl daudzas citas platformas – gaumes un funkcionalitātes un iespēju izvēle. Vēl var minēt mūsu pašu Mozello, tiesa gan mazām platformām, kāda ir arī Mozello, ir ļoti limitētas funkcionalitātes attīstīšanas iespējas.

TOP atvērtā koda e-veikali

Šis risinājums ir pilnībā neatkarīgs. Atvērtā koda platformas gadījumā vari veidot kā un ko vēlies, izmantojot bezmaksas un maksas papildinājumus, ar ko vari papildināt sava e-veikala funkcionalitāti un uzlabot pircēju pieredzi.

Daudzām mājaslapu izstrādes kompānijām ir pašiem savi programmēti risinājumi. Ja ir pārliecība par kompānijas ilgtermiņa dzīvotspēju un visiem sadarbības aspektiem, arī, galvenokārt, izmaksām, tad var izvēlēties arī šo iespēju. Tomēr praksē bieži vien ir tā, ka šīs kompānijas “uzsēdina” klientu uz sava risinājuma adatas. Klientam nav iespēju migrēt uz citu, lētāku, izdevīgāku mājaslapu izstrādes aģentūru tikai tamdēļ, ka tā nav gatava “krāmēties” ar specifisko risinājumu.

WooCommerce

woocommerce

WooCommerce ir neapšaubāms līderis e-komercijas risinājumu vidū uz WordPress platformas. WordPress pamatā nav paredzēts e-komercijai, sākotnēji tā bija paredzēta kā blogu paltforma, lieliski derēja arī kā informatīvās biznesa (piemēram, arī šī MMN mājaslapa ir veidota uz WordPress platformas), ziņu un tamlīdzīgas mājaslapas, bet ar WooCommerce attīstību ir iespējams uzbūvēt arī jaudīgu savu e-veikalu.

WordPress vadības sistēma pieejama pilnīgi bez maksas, tāpat arī WooCoomerce pamatā ir bez maksas. Ir daudz bezmaksas un maksas spraudņi, papildinājumi, ar ko var uzlabot savi e-veikalu un te var iztērēt ļoti daudz naudas. Maksas spraudņiem parasti ir labs atbalsta serviss, kas palīdz atrisināt problēmas, ieviest integrācijas un tamlīdzīgi.

Runājot par WordPress atvērtā koda risinājumu, tam ir pieejami arī augstāk apskatītie Shopify un BigCommerce e-komercijas spraudņi. Un ir ļoti daudz izstrādātāju, kas darbojas, veido projektus pamatā tieši ar WordPress platformu.

Drupal

drupal

Arī Drupal ir atvērtā koda risinājums kā WordPress, bet daudz vairāk pamatā pielāgots, gatavāks e-komercijai. Drupal lielākais pluss ir tas, ka tā jau ir stabila vērtība, ar to strādā daudzi izstrādātāji, tā ir samērā iecienīta mājaslapu veidotāju vidū.

Drupal gadījumā būs pamatīgs un uzticams risinājums.

Iepriekš minētais Magento ir pieskaitāms arī šai kategorijai, kā tika minēts iepriekš, ar savu Open Source risinājumu.

Izskatīšanas vērtas ir vēl vairākas citas platformas:

Nākamais solis pēc sava e-veikala izveides – digitālā mārketinga pakalpojumi. Un to nevajadzētu aizmirst, jo gatava mājaslapa, ja vien jau nav lietotāju komūna, pati no sevis pēkšņi nesāks pārdot, to ir jāreklamē.

TOP tiešsaistes platformas

Visbeidzot, jau gatavas tirdzniecības vietas, tādi kā digitālie tirgi, kuros var rezervēt savu tirdzniecības vietu un mēģināt izcelties starp daudziem konkurentiem ar līdzīgām priekšrocībām.

Amazon

amazon

Protams, galvenais spēlētājs šajā lauciņā ir Amazon, kuram ir arī starptautiskās lokālās versijas, piemēram, Lielbritānijas (co.uk), Vācijas (.de).

Milzīgs pircēju pieplūdums, milzīgs skaits ar affiliate partneriem, kuri no savām mājaslapām dzen apmeklētājus uz Amazon veikalu. Covid-19 krīzes laikā Amazon pārdošanas rādītāji ir tikai auguši, šī ir patiesi vieta, kur var attīstīt savu biznesu.

Ir pieejami neskaitāmi resursi, gan bezmaksas, gan maksas kursi, kas māca, kā pareizi no A līdz Z vadīt biznesu Amazon. Šķietami vienkārši, bet tajā pašā laikā sarežģīti – ļoti daudz dažādu faktoru, detaļu, kas ietekmē panākumus.

Izmaksas: līdzīgi ir visa šāda veida platformās, %/daļa no pārdotā, dažām produktu grupām šīs komisijas maksas var būt arī ļoti augstas.

eBay

ebay

Vēl viens universālais milzis ir eBay. Līdz 2011.gadam eBay pat bija populārāka paltforma par Amazon, tomēr kopš 2011.gada lēni, bet pārliecinoši Amazon ir garām eBay ar lielu atrāvienu. Arī šobrīd tendence ir tāda, ka eBay popularitāte samazinās, bet Amazon tikai strauji pieaug.

Būtiskākā atšķirība, eBay ir izsoles tipa e-komercijas platforma, pirkumu veic pircējs, kurš piesolījis lielāko cenu par vēlamo produktu. Attiecīgi ari var izvērtēt, kurā no lielajām platformām ir vērts startēt.

Kādas platformas ir vēl pieejamas?

 • Etsy – handmade/vintage niša
 • Alibaba, AliExpress – Ķīnas milzis
 • mūsu pašu lokālais 220.lv Marketplace
 • protams, sociālie tīkli, kur var pārdot – Facebook, Instagram
 • daudz un dažādu nišu platformu, kur var tirgot kursus, digitālus produktus, grāmatas, dizainus, mūziku utt.

Kā redzams, iespēju ir daudz un dažādas. Daudzi uzņēmēji kombinē iespējas, veido gan savus e-veikalus, kur vēlas pilnu kontroli pār zīmolu un biznesa procesu, bet paralēli sadarbojas arī ar tirdzniecības platformām, tādējādi radot papildus pārdošanas iespējas, kas nereti izvēršas par pamatiespēju. Amazon, arī mūsu pašu 220 ir labs piemērs, te var atrast daudz plaši zināmus zīmolus.

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Scroll to Top
Scroll to Top